Obilježen Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 20. 11. 2020.

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje obilježen je i u našoj školi. Obilježavanje je počelo 17. studenoga u jutarnjim satima kad su predsjednici svih razreda B – smjene upalili lampaše ispred škole i minutom tišine odali počast žrtvama.

Učenici razredne nastave su uz upute svojih učiteljica Tanje Kulović – Balić, Katarine Harča – Sinković, Nataše Marković i Tanje Majnarić izrađivali likovne radove s prepoznatljivim motivima Vukovara. Učenici 4. a razreda napisali su dirljive sastavke o Vukovaru. Na satovima povijesti učenici viših razreda upoznati su s detaljima Bitke za Vukovar kroz predavanja učiteljice Vedrane Rađa. Učiteljica likovne kulture Senka Pleše provukla je temu Vukovara u svim razredima što je rezultiralo radovima s motivima grada heroja napravljenim različitim tehnikama. Učiteljica hrvatskog jezika Martina Iveković je s petim razredima pisala poruke mira dok su osmaši učiteljice Nine Drakulić pisali sastavke o žrtvi Vukovara. Uključila se i učiteljica engleskog jezika Irena Horvat čitanjem Glavaševićeve Priče o gradu na engleskom jeziku. Prostore škole prigodno su uredile učiteljice Irena Horvat, Senka Pleše, Martina Iveković i Vedrana Rađa koje su se priključile i eTwinning projektu tražimo riječ za Vukovar u kojoj će učitelji brojnih hrvatskih škola razmijeniti ideje o obilježavanju ovog važnog datuma.

Pogledajte fotografije.

Tekst: Vedrana Rađa, učiteljica povijesti

Fotografije: Vedrana Rađa, učiteljica povijesti i učiteljice RN

« Prosinac 2020 »