Obavijest o odvijanju nastave od 11. svibnja

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 3. 5. 2020.

Poštovani roditelji, po Odluci Vlade RH od 11. svibnja trebale bi se ponovno otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda. Epidemiološka situacija, Upute HZJZ i preporuke još ne dozvoljavaju da nastava počinje normalno za sve, nego će se organizirati u skupinama do 9 učenika i to samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sljedeće uvjete:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu (ovdje naglašavamo da će učenik biti u školi tri ili četiri sata i da ste obavezni kao roditelj/skrbnik dijete dovoditi i odvoditi iz škole po rasporedu koji škola napravi, jer ne smiju svi učenici dolaziti u isto vrijeme)
  2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu stariji od 65 godina
  5. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
  6. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU u kojoj pod punom odgovornošću jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

U školi učenici trebaju biti u kontaktu samo s jednim učiteljem/učiteljicom tako da će nastava za vjeronauk, strani jezik i glazbenu kulturu i dalje biti organizirana na daljinu.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati kao putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u tjednu od 4. do 8. svibnja.