Ema Doskočil osvojila 1.nagradu na natječaju “Moja Županija bez korupcije“

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 12. 12. 2017.

Učenica  naše škole Ema Doskočil , pod mentorstvom učiteljice Suzana Balić sudjelovala je na  kreativnom natječaju „Moja Županija bez korupcije“ te osvojila 1.nagradu u iznosu od 1000 kuna.

Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko - križevačke županije raspisalo je natječaj pod nazivom "MOJA ŽUPANIJA BEZ KORUPCIJE" koji se provodi s ciljem podizanja svijesti o važnosti uloge građana i osobne odgovornosti u stvaranju društva s nultom tolerancijom na korupciju.

Natječaj je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola, i to u dvije skupine – niži i viši razredi osnovnih škola te srednjoškolci.

Niži razredi nagrađuju se u kategoriji za likovni, literarni i najkreativniji likovni rad. Viši razredi za likovni, literarni i najkreativniji video rad, a srednjoškolci za likovni rad.

Na svečanom obilježavanju Međunarodnog dana korupcije podijeljene su nagrade učenicima čiji su radovi izabrani kao najbolji. Svečanost je priređena u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ u Koprivnici, 11. 12. 2017.  Učenici su  svojim likovnim i literarnim radovima te video uradcima pokazali kako prepoznaju problem korupcije u društvu i spremnost spriječiti je.

U skupini  učenika od prvog do četvrtog razreda osnovnih škola, prvu nagradu za likovni rad „Život je ljepši bez korupcije“, dobila je Ema Doskočil, učenica 2.b razreda naše škole. Povjerenstvo je prepoznalo  i nagradilo Emin talent , maštovitost i trud koji ulaže u izvedbu rada.

Uz Emu na kreativnom su  natječaju sudjelovale učenice Gabrijela Čapek (2. b) i Ema Vrhovec (2.b) čiji su  se radovi također  mogli pogledati  na izložbi priređenoj u knjižnici.

Svim nagrađenim učenicima i mentorima zahvalnice je uručila V. Rupčić, predsjednica Županijske skupštine i potpredsjednica Antikorupcijskog povjerenstva. Zamjenik župana Ratimir Ljubić uručio je učenicima novčane nagrade u iznosu od 1 000 kuna.

Tekst i fotografije: Suzana Balić, učitelj savjetnik