Modeci osvojili broncu na tikvijadi

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 23. 10. 2017.

Učenici 3. a i 2. b razreda s učiteljicama Suzanom Balić  i Ksenijom Legradić, pripravnicom Anitom Svetić i asistenticom Ines Dubravec u petak 20. listopada sudjelovali su na  tradicionalnoj 15.  tikvijadi u prostoru Gornjogradskog dobrotvornog i kulturnog društva „Lipa“ .

Izložba urešenih tikvica  u „Lipi“ se organizira  u čast Magde Logomer Heručine koju je carica Marija Terezija spasila od lomače i lažne optužbe da je bila vještica.

Uz pomoć svojih roditelja učenici  su  uz mnogo truda i mašte izradili neobične i kreativne uratke. Bilo je tu  tikvi različitih, zanimljivih, krivudavih oblika, veličina i boja. Velike bundeve  rezbarenjem pretvorili su u vještice, šef u gospodina jesenka ,a manje bojanjem i crtanjem u mačke, ninje…i još mnogo neobičnih likova. U izradi su koristili prirodne i umjetne materijale.

Svoje radove izložili su na stolove u prostorijama društva i s nestrpljenjem očekivali proglašenje  najboljih tikvica.

U međuvremenu su se počastili mandarinama , grickalicama  i sokom .

Na samom početku  sve nazočne pozdravila je predsjednica Društva Branka Gold,  program je vodio Ottone Novosel-Franz, a izložbu otvorio gradonačelnik Mario Rajn.

Nakon toga uslijedio je obilazak izložbenog prostora i proglašenje najboljih radova. Nagrade je uručivao gradonačelnik.

Svaki je sudionik dobio prigodno oslikane magnetiće, a učenici 2.b osvojili su treću nagradu i dobili brončanu medalju Magde Lugomer Herucine.

Tekst i fotografije: Suzana Balić, učitelj - savjetnik