Prvaši kod zubara

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 10. 5. 2017.

U utorak, 9.5.2017., učenici 1.b razreda s učiteljicom Suzanom Balić i pripravnicom Anitom Svetić posjetili su stomatološku ordinaciju  stomatologinje Jelene Princip.

Nasmiješena i vesela stomatologinja prvašima je pokazala i objasnila sve o važnosti i načinu očuvanja zdravlja zubi. Stomatologinja je uz pomoć modela zubala, četkice i konca za zube pokazala učenicima postupak pranja zubi. Sada prvaši znaju da se zubi čiste prvo koncem, a potom peru pastom i četkicom. Naučili  su da prvo peru vanjsku stranu zubi i to laganim kružnim pokretima krenuvši od jedne strane prema drugoj, a zatim unutarnju stranu . Da bi se zubi temeljito očistli, valja ih četkati oko tri minute.

Upoznala ih je i sa raznom stomatološkom opremom i priborom, u čemu su joj pomogli i naši mali asistenti.

Bilo je i mnogo dobrovoljaca koji su željeli isprobati zubarski stolac i prepustiti se  u stručne ruke stomatologinje Jelene. Kako bi se vratili u školske klupe zaštićeni od karijesa hrabro su se pristupili postupku premazivanja zubi zaštitnom pastom.

Nakon veselog i poučnog druženja učenici su bogatiji za jedno novo iskustvo napustili ordinaciju. Nadamo se  da će  zahvaljujući ovoj zornoj edukaciji svi učenici znati pravilno brinuti o svojim zubima što je u konačnici bio  cilj ovog posjeta.

Tekst i fotografije:Anita Svetić,pripravnica