Čestitke Suzani Balić - učiteljici savjetnici

Autor: Ivana Dokuš Komarica, 9. 10. 2017.

U povodu Svjetskog dana učitelja, koji se u cijelom svijetu obilježava 5. listopada, Agencija za odgoj i obrazovanje i Ministarstvo znanosti i obrazovanja upriličili su 6. listopada 2017. svečanu promociju odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika u zvanje mentora i savjetnika.

Učiteljica razredne nastave Suzana Balić ove je godine stekla zvanje učiteljica savjetnica.

Među više od 615 odgojno-obrazovnih radnika iz čitave Hrvatske koji su  u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici napredovali u zvanju mentora i savjetnika  bila je  i učiteljica naše škole.

Odluku o napredovanju promoviranima uručili su ministrica znanosti, obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje, Jadranka Žarković-Pečenković i mr. sc. Hrvoje Šlezak, državni tajnik Ministarstva znanosti i obrazovanja.

U zvanje mentora i savjetnika biraju se odgojno-obrazovni radnici koji svojim radom, stručnošću, pedagoškim i metodičkim odlikama te pozitivnim nastojanjima postižu uzorne rezultate u izravnom odgojno-obrazovnom radu, izvannastavnim aktivnostima i izvannastavnim stručnim radom pridonose unapređivanju procesa poučavanja, razvoju cjelokupne odgojno-obrazovne djelatnosti svoje ustanove i hrvatskoga odgojno-obrazovnog sustava u cjelini.

Tekst: Ivana Dokuš Komarica

Fotografije: iz albuma Suzane Balić